Press "Enter" to skip to content

Антиросійські протести у Грузії: подробиці

Вчора ввечері 20 червня в столиці Грузії Тбілісі почалася масова акція протесту. Загалом на центральній площі перед парламентом зібралися до 10 тисяч людей. Вони виступили проти російської окупації Грузії і вимагали відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, а також глав МВС і служби держбезпеки.

Супротив людей спровокував виступ депутата російської Держдуми Сергія Гаврилова У Грузії – скандал з депутатом Держдуми: країну сколихнули протести – фото, відео в парламенті Грузії. 20 червня там проходило засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я. Річ у тім, що захід відкрив не спікер грузинського парламенту, а комуніст Сергій Гаврилов – депутат російської Думи. Він сів у крісло спікера парламенту і звернувся до присутніх російською мовою. Це викликало протести опозиції – депутатів з Єдиного національного руху і «Європейської Грузії». Засідання асамблеї було зірвано, Гаврилов під охороною покинув парламент. Раніше Гаврилов неодноразово заявляв, що не визнає Абхазію і Південну Осетію частинами Грузії. Незабаром вся російська делегація покинула Грузію.
Що таке Міжпарламентська асамблея православ’я?

Це – міжнародна міжпарламентська організація, створена у 1993 році з ініціативи грецького парламенту. Поряд з Грецією лідируюча роль в Асамблеї належить Росії. Також в роботі організації беруть участь парламентські делегації з 25 держав.

Головними її завданнями є координація законотворчої діяльності та сприяння прийняттю національними парламентами законів, що відповідають інтересам православ’я в суспільстві, посилення політичних заходів у справі захисту духовних цінностей православ’я. Засідання проводять один раз на рік, в червні.

Під стіни парламенту у Тбілісі почали сходитися невдоволені діями росіян люди, громадські активісти. На подібні акції протесту люди почали виходити по всій країні.

Спершу протестувальники вимагали, аби російський депутат перепросив за свою поведінку і негайно покинув Грузію, однак згодом вимоги стали радикальнішими. Опозиція висунула ультиматум правлячій партії. Протягом однієї години троє високопоставлених чиновники мали подати у відставку – голова парламенту Іраклій Кобахідзе, глава МВС Георгій Гахарія і глава Служби безпеки Грузії Вахтанг Гомелаурі.