Press "Enter" to skip to content

На Холодницького відкрили провадження: причина

Як 19 червня повідомляє прес-служба Центру протидії корупції, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького через порушення в електронних деклараціях.

У ЦПК відзначають, що поскаржилися на Холодницького до КДКП, тому що очільник САП не задекларував частину доходу в деклараціях за 2016-2017 роки.

Зокрема, «Холодницький вніс в декларацію менший на 25 тис. гривень дохід від продажу майна, ніж отримав насправді, зазначив недостовірну інформацію щодо коштів на банківському рахунку і не вказав, що позичав кошти третім особам».«Загалом сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить 135 тис. гривень. У декларації за 2017 рік були допущені ті ж самі порушення«, – йдеться у повідомленні.

У ЦПК зазначають, що «Холодницький дуже добре знається на вимогах подання декларацій, оскільки особисто є процесуальним керівником у кримінальних справах, які розслідуються за фактами брехні в деклараціях».

«Тож ці порушення свідчать про нехтування Холодницьким законодавством, а сам керівник САП міг легковажно сподіватися, що через займану ним високу посаду не отримає покарання», – каже юрист ЦПК Андрій Савін.

10 червня КДКП відкрила дисциплінарне провадження щодо очільника САП. Перевірку Холодницького здійснюватиме член КДКП Валерій Архіпов. Вона триватиме протягом двох місяців і за потреби може бути продовжена ще на місяць. Порушення подання декларації карається доганою, забороною підвищення або ж звільненням.

У свою чергу сам очільник САП пояснив, чому так вийшло.

Зокрема, щодо незадекларованих 25 тис. гривень, Холодницький заявив, що продав свою стару машину за 375 тис., але отримав на руки 350, що і вказав у декларації. Різниця, за його словами, пішла на переоформлення.

Щодо коштів на рахунку, то Холодницький стверджує, що станом на 31 грудня на його рахунку було 200 тис., а згідно довідки банку 201,6 тис.

Стосовно позик, очільник САП повідомив, що позичив другу 2 тис. доларів у 2009 році, які той досі не повернув. У 2012 році він позичив ще 2 тис. доларів іншому приятелю, які той теж не віддав.

Холодницький уже має догану від КДКП, а в 2017 році, як зазначає ЦПК, комісія виправдала його «бездіяльність». Керівник САП навмисно пропустив строк подачі до суду позову, про повернення державі газових родовищ, які належать компанії Миколи Злочевського – колишнього міністра екології часів Віктора Януковича. Через це держава втратила можливість повернути газові родовища.