Press "Enter" to skip to content

Медведчук заявив, що Порошенко заважав обміну військовополоненими

Віктор Медведчук заявив, що колишній президент України Петро Порошенко блокував обмін заручниками.

Медведчук підкреслив – якби тільки Порошенко захотів провести обмін усіх заручників, то це б сталося всього за п’ять днів. За його словами, екс-президент заважав обміну, тому що «він хотів отримати те, що він хотів».

«З приводу обмінів. Я продовжую цим займатися. Тільки я всюди говорю, що займаюся не обмінами, а звільненням… Коли ставлять палиці в колеса і обміни не проходять, тому що Порошенко був категорично проти цього», – сказав Медведчук.Він розповів, що нібито у грудні 2017 року, коли готували перший етап обміну, бойовики погодилися на умови України, при цьому поставивши ультиматум: що на другому етапі (січень-лютий 2018 року), буде проведено обмін «всіх на всіх».

«Порошенко дав мені на це добро. Він мені пообіцяв, що буде другий етап. І Порошенко це зірвав. Він почав вести себе як торгаш. Він пропонував провести обміни за схемою «10 на 25», «15 на 35» (а не «всіх на всіх» – ред.). Чому він грав на цьому? Тому що у нього риторика була така, він звів у ранг державної політики печерну русофобію і антиросійську істерію», – заявив Медведчук.

За його словами, Порошенко боявся віддавати тих, хто в Україні скоїв тяжкі злочини.

«Але люди, які утримуються там (на окупованій території – ред.) теж не кульбабки збирали, вони теж брали участь у бойових діях, і в результаті цих дій були тяжкі наслідки. Порошенко не хотів цього чути і бачити. Якби він цього захотів, я б за п’ять днів провів обмін», – підсумував Медведчук.