Press "Enter" to skip to content

В ООН оцінили ефективність розслідування вбивств на Майдані

Під час презентації «Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні 16 лютого-15 травня 2019 року», голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер заявила, що розслідування вбивств на Майдані взимку та 2 травня в Одесі у 2014 році затяжні та неефективні.

«Минуло 5 років після вбивств на Майдані взимку 2014 року, а також після вбивств і насильницьких смертей в Одесі 2 травня того ж року. Розслідування та судові провадження є затяжними та неефективними, хоча ми визначаємо певний прогрес у розслідуванні, яке здійснює Генеральна прокуратура», – заявила вона.За її словами, також не притягнуто до відповідальності і винних у вбивстві та нападах на правозахисників і представників ЗМІ.

«Наприклад, судовий розгляд справи про вбивство Олеся Бузини , яке сталося 4 роки тому, розпочинається заново, що ще більше затягує здійснення правосуддя. Судовий розгляд тривав 1 рік і 4 місяці, а в травні цього року головуючий суддя оголосив про самовідвід», – заявила Фрейзер.

Вона також нагадала, що в липні минає три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета, а «слідство досі шукає винуватців цього злочину».

«Незважаючи на те, що за смертельний напад на Катерину Гандзюк було засуджено 5 осіб, тих, хто наказав і заплатив за цей злочин, ще не були притягнуті до відповідальності», – додала голова місії.

За її словами, хоча у лютому, березні та квітні 2019 року спостерігалося зменшення кількості нападів на представників ЗМІ, – у травні та червні сталися два жорстокі напади в Черкасах та Харкові.

«Ми закликаємо правоохоронні органи забезпечити швидке та ефективне розслідування всіх нападів», – зазначила Фрейзер.

Вона також наголосила на необхідності «більше робити для протидії тиску на суддів, реформування Генеральної прокуратури України та забезпечення достатніх ресурсів для функціонування Державного бюро розслідувань».