Press "Enter" to skip to content

«Батьківщина» йде на вибори. Розкриті плани щодо коаліції і прем’єрства Тимошенко

Партія «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко провела з’їзд, на якому затвердила кандидатів у депутати за партійним списком і в мажоритарних округах. «Батьківщина» — одна з небагатьох партій цьогорічної кампанії, яка провела з’їзд прямо у подвір’ї свого партійного офісу на вулиці Турівській у Києві.

«Це історичне подвір’я і ми вирішили, що на цьому звичайному для нас місці ми мусимо і можемо провести наш з’їзд по старту участі партії «Батьківщина» в парламентських виборах», — сказала Юлія Тимошенко.

Перша п’ятірка списку партії виглядає наступним чином:

Юлія Тимошенко — лідер партії

Сергій Тарута — великий підприємець, засновник партії «Основа»Валентин Наливайченко — ексголова СБУ, голова партії «Справедливість»

Сергій Соболєв — чинний народний депутат від «Батьківщини», близький соратник

Олена Кондратюк — народний депутат від «Батьківщини», дружина одного з керівників медіахолдингу

StarLightMedia Олександра Богуцького, який належить Віктору Пінчуку.

До другої п’ятірки увійшов чинний депутат Іван Кириленко, колишній нардеп генерал-лейтенант Андрій Кожем’якін, депутати Григорій Немиря, Сергій Власенко та Валерій Дубіль.

Лідерка партії заявила, що не хоче допустити реваншу попередніх сил, які «п’ять років грабували країну», а тому виступає за «об’єднання демократичних сил».

Наприклад, вона виступила за об’єднання зусиль із партіями «Слуга народу» і «Голос» на мажоритарних округах.

«Справжні демократичні сили, які можуть прийти до парламенту, а це: «Батьківщина», «Слуга народу», партія «Голос» Святослава Вакарчука мусять об’єднатися і на тих округах, де ідуть мастодонти того корумпованого режиму, який діяв п’ять років і, який зараз пав, щоб вони не пройшли», — сказала вона.

Колишній міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко у своєму виступі назвав Тимошенко «майбутнім прем’єром».

Майбутня коаліція

Пані Тимошенко заявила, що планує увійти у майбутню коаліцію Верховної Ради.

«Наша команда налаштована в новому парламенті іти в сильну коаліцію з новим президентом, з іншими демократичними проєвропейськими силами»,
— сказала вона.

Лідерка «Батьківщини» сказала, що її політсила готова запропонувати майбутній коаліції свою програму «Новий курс» у якості коаліційної угоди.

Саму ж коаліції вона пропонує назвати «Коаліція дій». Перші результати майбутня коаліція має показати вже за 100 днів.

«Важливо, аби не наступив реванш і реальні результати, які відчують люди, прийшли», — сказала Юлія Тимошенко.

За її словами, необхідно провести «злам старої системи».

Пані Тимошенко пообіцяла скасувати близько 37 податків і зборів, знизивши податкове навантаження на бізнес на 50%.

Також її партія виступає за впровадження доступних кредитів та підтримку середнього класу.

Виборчий досвід
На дострокових виборах 2014 року «Батьківщина» отримала близько 5,7% підтримки.

Найкращі результати на виборах до Верховної Ради «Батьківщина» отримувала у 2006 році — 22,39%, а також на дочасних виборах у 2007-му — 30,71%. Тоді ж коаліція демократичних сил довірила Юлії Тимошенко посаду прем’єр-міністра.

У 2012-му політичну силу на виборах очолив Арсеній Яценюк, оскільки Юлія Тимошенко перебувала за у в’язниці. «Об’єднана опозиція «Батьківщина», що об’єднала кілька партій, тоді здобула за списком 25,55%

За результатами опитування групи «Рейтинг», «Батьківщина» Юлії Тимошенко може отримати таку ж підтримку, як і у 2014 році — 6-7%.

За партійними списками до Верховної Ради обирають 225 депутатів, а ще половину — у мажоритарних округах. Але їх менш як 225, адже вибори не проводять в округах Криму та частини Донбасу.