Press "Enter" to skip to content

«Змагальність компаній — це причина корупції»: названі наслідки відмови від введення ринку електроенергії

Як йдеться в повідомленні відомого блогера Філіпа Духлія, відмова від введення ринку електроенергії створює великі корупційні ризики, хоча представник президента в уряді Андрій Герус намагається переконати всіх в протилежному.

«Старий ринок з його тарифними скандалами, повністю ручним керуванням цінами і обсягами виробництва через тільки формально незалежних чиновників в НКРЕКП, яких завжди можна залякати, натиснути, відкрити кримінальні справи — це нормально. А ось конкурентна модель ринку, в якій є змагальність компаній — це причина корупції», — написав блогер.Крім цього, він звернув увагу на те, що закон, згідно з яким вводиться новий ринок електроенергії з 1 липня, був прийнятий ще два роки тому, але критикувати його Андрій Герус почав лише зараз. Що, на думку блогера, пов’язане з прагненням захистити інтереси близького до президента бізнесмена Ігоря Коломойського.

«Два роки тому був прийнятий закон про новий ринок, два роки йшла підготовка. Весь цей час Герус критикував Роттердам+. І ось коли Р+ повинен припинити існування, раптом починається критика нового ринку. Єдине що його влаштовує — низькі ціни для феросплавних заводів Коломойського», — вважає Духлій.