Press "Enter" to skip to content

«Не перекручуйте»: Кучма пояснив свій заклик не відкривати вогонь у відповідь на Донбасі

Леонід Кучма, обраний представником України в Тристоронній контактній групі по врегулюванню ситуації на Донбасі, пояснив свої слова про заборону вогню у відповідь на Донбасі. Про це він заявив на брифінгу.

Так, він зазначив, що жодного разу режим припинення вогню на Донбасі не дотримався.«Що стосується режиму тиші, кожен раз, коли приймалося рішення про режим тиші, вирішувалося з такого-то числа перестати стріляти. Ви знаєте, що жодного разу цей режим тиші не відбувався. Тому ми вчора домовилися, що до 19 числа група безпеки повинна підготувати документ з заходами, захисними механізмами, що треба робити, щоб цей режим», — заявив Кучма.

За його словами, представники так званих Луганської та Донецької «народних республік» поставили підписи під документом про припинення вогню.

«То є двостороннє рух. Не тільки ми сказали, що ми припиняємо такі-то дії, але і та сторона підписалася під цим документом, умовно кажучи, ви знаєте одну проблему — провокаційні обстріли, коли приїжджає якась установка в дитячий сад або населений пункт і веде обстріл нашої території. Ми можемо давати відповідь? Відповідь завжди потрібно давати, коли йдуть бойові дії на відповідній території, де немає населених пунктів. Ми повинні дотримуватися в цьому плані… не дай бог, коли гинуть люди. Давайте не перекручувати ситуацію», — заявив Кучма.