Press "Enter" to skip to content

«Газова» війна з РФ: в «Нафтогазі» повідомили про ризики

Напередодні, 6 червня, глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook написав про те, що дефіцит оборотних коштів компанії може завадити накопичити необхідні до наступної зими 20 млрд куб. м газу в підземних сховищах (ПСГ) на випадок, якщо Росія зупинить транзит палива через Україну з 2020 року.

Також серед факторів дефіциту він назвав борги газсбутів і виробників тепла перед «Нафтогазом», а також вимога Кабміну сплатити 90% прибутку компанії в якості дивідендів до кінця червня. Коболєв наголосив також на необхідності залучити кредитні кошти і додав, що на це потрібен дозвіл і активна участь уряду.«Поки в наповненні підземних сховищ ми рухаємося за графіком. Але якщо проблему ліквідності не вирішити найближчими тижнями, закупити газ в достатніх об’ємах буде неможливо», — підкреслив він.

До того ж, глава «Нафтогазу» заявив, що «Газпром» готується до чергової газової війни. Україна і Європа також ведуть підготовку через можливі дії РФ.

«Станом на 1 червня в українських підземках 11,5 млрд куб. м – це на 1,8 млрд куб. м більше, ніж торік. Якщо продовжимо накопичувати газ такими темпами, до початку опалювального сезону вийдемо на необхідний рівень 20 млрд куб. м. Тоді ми будемо готові до будь-яких дій «Газпрому», — сказав Коболєв.